2023 Ücretsiz Profil Backlink Listesi | Backlink Paketleri

2023 Ücretsiz Profil Backlink Listesi


Merhabalar, Arama motorları sıralamalarında yükselmek ve daha fazla ziyaretçi elde etmek amacıyla güçlü backlink kaynakları arıyorsanız bu yazımız tam da size göre. Profil oluşturma yöntemi ile elde edeceğiniz otoriter backlinkler ile sayfalarınızın değerlerini arttırabilir ve daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Profil Backlink Nedir?

Markanıza ait internet sitesini tanıtmanın en kolay yollarından birisi ücretsiz profil oluşturma sitelerinde profil oluşturarak sitenize backlink sağlamaktır. Bu sayede birçok kaynaktan ücretsiz şekilde backlink elde edebilirsiniz. Eğer yüksek sayıda siteden farklı çeşitlerde backlinke sahipseniz bu sitenizin Domain Authority (DA) değerini arttıracak ve bunun yanında hedef anahtar kelimelerinizde yükselme sağlayacaktır.

Şimdi de bu tekniği nasıl kullanmamız gerektiğine değinelim.

Profil Backlink Nasıl Elde Edilir?

Profil backlink elde etmek için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Eğer bu kriterleri doğru şekilde uygularsanız maksimum verimi alabilirsiniz. Öncelikle, diğer tüm dış SEO çalışmalarında olduğu gibi bu çalışmada da doğallık son derece önemlidir. Oluşturduğunuz profiller gerçekçi olmalı ve firmanız ya da blogunuz ile ilgili tüm bilgileri içermelidir. Bu bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Firma adı
  • Telefon Numarası
  • Mail adresi
  • Adres
  • Açıklama (Şirketiniz ile ilgili bilgiler vermeli ve anahtar kelimeleri içermelidir.)
  • Site adresi
  • Diğer sosyal medya hesaplarınızın linkleri ( Twitter, Linkedin vs.)

Profil Backlink Faydaları Nelerdir?

Sıralamalarda Yükseliş

Farklı platformlarda oluşturulan profil backlinkleri, sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) daha üst sıralara çıkmasını sağlar. Google gibi arama motorları, backlinkleri bir sitenin güvenilirliği ve kalitesinin belirleyicisi olarak görür. Dolayısıyla, otoriteye sahip sitelerden alınan profil backlinkleri, sitenizin SERP’lerde yükselmesine yardımcı olur.

Hedef Kitleye Erişme

Kaliteli içeriklerle dolu bir web siteniz varsa, profil backlinkleri bu değerli içeriği daha geniş bir kitleye sunmanıza yardımcı olur. Bu, sitenize daha fazla ziyaretçi çekerek trafiği artırır ve sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırır.

Marka Bilinirliği

Sosyal medya profillerinizde düzenli olarak yaptığınız paylaşımlar ve eklediğiniz backlinkler, markanızın parlamasına yardımcı olur. Bu, markanızın tanınmasını sağlar ve marka bilincini artırır, aynı zamanda itibarınızı güçlendirir.

SEO Değerinizi Artırın

Profil backlinkleri, genellikle otoriteye sahip sitelerden do-follow linkler sağlar. Bu tür linkler, DA-PA gibi değerler başta olmak üzere tüm SEO değerinizi artırır. Google ve diğer arama motorları, do-follow linklere sahip siteleri daha otoriter ve güvenilir olarak değerlendirir.

2023 Ücretsiz Profil Backlink Listesi

Aşağıdaki listede yüksek DA – PA değerlerine sahip siteler bulunmaktadır. Bu sitelerden dofollow ve nofollow karışık olacak şekilde ücretsiz profil backlink elde edebilir ve sitelerinizin gelişmesi için kullanabilirsiniz.

Site AdresiDA Değeri
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/97
https://www.medium.com/96
https://www.slideshare.net/95
https://en.gravatar.com/94
https://www.archive.org/94
https://www.issuu.com/94
https://www.scribd.com/94
https://www.themeforest.net/94
https://www.disqus.com/93
https://www.4shared.com/93
https://www.buzzfeed.com/93
https://www.goodreads.com/93
https://www.instructables.com/93
https://www.bloglovin.com/93
https://www.tripadvisor.com/93
https://www.wattpad.com/92
https://www.crunchyroll.com/92
https://www.dribbble.com/92
https://www.ask.fm/92
https://www.coursera.org/92

Backlink

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir