2021 Ücretiz PDF Backlink Listesi | Backlink Paketleri

2021 Ücretiz PDF Backlink Listesi


PDF Backlink, dış SEO çalışmalarında son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan bir backlink elde etme yöntemidir. Doğru şekilde uygulandığında siteler için son derece faydalı dönüşler getirebilir. 2021 yılında da SEO üzerinde son derece etkili olacak bu ücretsiz backlink alma yöntemini kullanarak sitelerinize yatırım yapabilirsiniz. Bu yazımızda PDF backlink elde etme yöntemlerini ve bazı otoriter kaynakları paylaşacağız.

PDF Backlink Nasıl Alınır?

PDF backlink elde etmek için siteyi tanıtan ve siteye link çıkışı verilen bir içerik hazırladıktan PDF olarak kaydedin. Ardından DA ve PA değerleri yüksek, dünyaca ünlü döküman yükleme sitelerine yükleyerek bu sitelerden backlink kazanabilirsiniz.

Bu yöntemi etkili şekilde kullanabilmek için aşağıdaki maddelere dikkat etmeye özen gösterin:

  • Oluşturduğunuz içerik en az 400-500 kelime uzunluğunda ve %100 özgün olmalı.
  • Dosya isminizde anahtar kelimenizi kullanın. Örneğin “instagram takipçi satın al” kelimesiyle ilgili bir döküman oluşturduysanız instagram-takipci-satin-al.pdf şeklinde bir isimlendirme yapabilirsiniz.
  • İçerikte 1 adet anchor text, yani anahtar kelimenize link verin, 1 adet de açık url ( örn: siteadresi.com ) kullanın.
  • Index alan ve değerleri yüksek olan siteleri tercih edin.
  • Dofollow ve nofollow olacak şekilde backlin kalın. Bu sayede daha doğal bir görüntü oluşacaktır.
  • Hızlı şekilde ekleme yapmayın, doğal olması açısından haftalık birkaç sitede paylaşım yapabilirsiniz. Eklemeleri manuel olarak yapın.
  • Paylaştığınız linkleri Facebook, Pinterest, Reddit, Plurk gibi sosyal ağlarda paylaşarak o linklere sosyal sinyal kazandırın. Bu sayede paylaşımlar hızlıca indexlenecek ve sitenize olan katkısı artacak.

Kaliteli PDF Backlink Siteleri Listesi

Bu listede kendi sitelerimiz ve müşterilerimiz için kullandığımız dünyaca ünlü siteler mevcut. Sitelerin DA-PA değerleri 60 ile 90 arasında değişiyor. Bu sitelerden kendi siteleriniz için backlink alabilir ya da bunu hizmet haline getirip başka insanlara satabilirsiniz.

Site AdresiDAPA
slideshare.net9696
issuu.com9484
scribd.com9394
lulu.com9092
box.com8790
zoho.com8587
sendspace.com8285
calemeo.com9192
wattpad.com8386
yudu.com8279
sliderocket.com7075
manybooks.net7067
academia.edu9373

Sonuç

Listede sürekli olarak kullandığımız ve güzel dönüşler aldığımız backlink kaynaklarını paylaştık. Bu nedenle az ve öz bir liste oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Liste sürekli olarak güncellenmeye devam edecek, verim aldığımız siteler oldukça listeye eklemeye devam edeceğiz.

Özellikle listenin sonunda bulunan academia.edu oldukça güçlü bir site ve kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sizin de tavsiye ettiğiniz PDF backlink kaynakları varsa yorum olarak bildirmekten çekinmeyin. Hepinize keyifli çalışmalar dileriz.

Backlink

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir