Backlink Nedir? Nasıl Elde Edilir? | Backlink Paketleri

Backlink Nedir? Nasıl Elde Edilir?


Backlink bir internet sitesinin bir diğer sitenin linkini paylaşarak referans olmasıdır. Bunun için seo uyumlu bir makale paylaşılarak, ziyaretçiler sitenize yönlendirilmektedir. Popüler ve arama motorlarınca tanınmış bir siteden backlink hizmeti alınmalıdır. Böylece siz de arama motorları tarafından tanınır hale gelirsiniz. Backlink hizmetlerinin temelinde seo uyumlu makaleler hazırlamak bulunmaktadır. Seo çalışmaları içerikleri arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirmek için yapılır. İyi bir seo çalışması özgün olmalıdır.

Metin içi tekrarlardan, kopyala yapıştır yapmaktan ve anahtar kelimeyi çok sık kullanmaktan kaçınılmalıdır. Böyle çalışmalar Google tarafından hile kabul edilmektedir. Siteniz için bu tarz içeriklerin üretilmesi spam yemesine neden olur. Çeşitli uygulamalarla spam skorunuza bakabilir, gerekli önlemleri önceden alabilirsiniz.

Backlink Nedir?

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink hizmetleri veren pek çok firma ya da kişi vardır. Bunlar arasından güvenilirliği kanıtlanmış, profesyonel olanları seçmeye dikkat ediniz. Kaliteli hizmet satın aldığınızda siteniz için organik dönüşler alabilirsiniz. Backlink hizmeti almadan önce link alabileceğiniz sitelerin hangileri olduğuna bakabilirsiniz. Daha sonra o sitelerin görünürlük/bulunabilirlik oranını araştırabilirsiniz. Seo visibilty olarak bilinen bu işlem için çeşitli araçlardan yararlanabilirsiniz.

Yaptığınız ölçümden elde edilen rapora göre yükselen bir grafik görüyorsanız o siteden backlink almak iyidir. Ancak sürekli azalan bir grafik görüyorsanız ise oradan backlink almamalısınız. Ayrıca bu işlemle siteniz ve rakip siteler arasındaki domain, sosyal medya, backlink gibi farklılıkları da görebilirsiniz. Böylece sitenizin durumu ile ilgili kıyaslamalar yapabilir; çalışmalarınıza ona göre yön verebilirsiniz.

Verilen backlinkin doğal olması, ideal sayıda verilmesi önemlidir. Kısa sürede çok sayıda backlink verildiğinde Google tarafından siteniz spam alabilmektedir. Bu nedenle zamana yayarak belirli aralıklarla aldığınızda uzun vadede daha iyi geri dönüşler alabilirsiniz. Backlink çalışması için seo uyumlu metinler oluştururken farklı anahtar kelimeler kullanmaya özen gösterilmelidir. Böylece farklı metinler yazılarak backlink alınmış olur. Sürekli aynı metinler kullanıldığında Google bunu tehdit olarak görebilir. Bu durumda sitenizi daha alt sıralara düşürebilir. Sitenizi yükseltmek isterken daha alt sıralara inmesi sitenizin kapanmasına bile neden olabilir.

Ücretsiz Backlink Alma Yöntemleri

Backlink hizmetlerini profesyonellerden alabileceğiniz gibi kendiniz de bunun için çalışmalar yapabilirsiniz. Çeşitli programlarla link almak istediğiniz siteyi analiz edebilirsiniz. Analizden elde ettiğiniz değere göre o siteden link alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Sitenin spam skorunun sıfır olması da tercih sebebidir. Dikkat etmeniz gereken nokta kaliteli backlinkler almaktır. Kalitesiz backlinkler arama motorları tarafından tanınmamakta ve doğal bulunmamaktadır. Böyle bir durumda üst sıralara çıkmak isterken daha alt sıralara inebilirsiniz. 

Google üzerinden en iyi blogları aratabilirsiniz. Bu blogların sahipleri ile iletişime geçebilir; bloglarında firmanızla ilgili yazı paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Eğer sıkı bir takipçi kitleniz varsa bu işlemleri yapmak için blog sahipleri de sizinle iletişime geçecektir. Ancak yeni bir site kurduysanız bu işlemler için siz çabalamalısınız. Çok takip edilen sosyal medya hesaplarına sahip kişilerden sizin için paylaşım yapmalarını isteyebilirsiniz.

Paylaştığınız her yeni gönderiyi instagram, twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Böylece takipçilerinizi sitenize yönlendirebilirsiniz. Çeşitli forumlarda gönderiler altına yorumlar yapabilirsiniz. Burada açacağınız hesaplarınıza site linkinizi eklemeniz de sitenize yeni ziyaretçiler getirebilir. Çeşitli forumlarda gönderiler altına yorumlar yapabilirsiniz. Burada açacağınız hesaplarınıza site linkinizi eklemeniz de sitenize yeni ziyaretçiler getirebilir.

Backlink hizmetleri uygulansa da sitelerin doğal yoldan büyümesi için zamana ihtiyaç vardır. Bu süreçte sabırlı olmalı, siteniz için en iyi hizmetleri almalı ve kaliteden ödün vermemelisiniz.

Backlink

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir